top of page

Återstart för korrektur- gruppen

Måndagen 4 maj kl.13.30 startade korrekturgruppen för föreningens nästa bok upp sin verksamhet på Kungsgatan 30. Vi satt på behörigt avstånd från varandra och samma i trappan upp och ner höll vi också avstånd. Det gäller givetvis boken MÖKET, STICKAOCK TIGER som skall vara klart till månads- skiftet november/december. På övre bilden ser du de vackert blommande träd mellan parkeringen på Lönner och Agnebergsskolan där jag ställde bilen. Därefter hårdkörning med texten för “Möket” där Stefan Brännwik skötte datorn, Janne Dahl högläste texten som fanns på “vita duken” och Sven Noord amt “blogg-skrivaren” hängde med som lyssnare och även vi höll koll på Stefans text. Korrektursgruppen kommer att träffas två gånger i veckan framöver.

2 visningar0 kommentarer

Senaste inlägg

Visa alla

Vi går över till Facebook

Vi får meddela att sedan föreningens Facebook-sida öppnats i maj månad 2020 med dess avsevärt större publika exponering har vi funnit för gott att göra samtliga inlägg där, och således inte här på blo

Comentarios


bottom of page