top of page

Full aktivitet på f.d. delar av Lotcen

Två allvarsamma herrar, tillika medlemmar i föreningen kranskar klubbens räkenskaper samt bokslutet för verksamhetsåret 2019. Lennart Roos och Bo Ljungkvist är nämligen klubbens revisorer. Vad jag förstod var allt i sin ordning och beslutet till årsmötet blir att bevilja 2019 års styrelse full ansvarsfrihet.

På bilden nederst sitter Sture Karlsson, Sven Palmersjö samt Jussi Rangell i varvsgruppen och lägger sista handen vid det stora arbetet med att namnge över 2000 bilder som snart skall läggas in på föreningen hemsida under rubriken BILDARKIV.

Allt detta tilldrager sig på Kungsgatan 30 3:e våningen där föreningen hyr lokal sedan 11 år tillbaka. Varvsgruppen träffas varje tisdag mellan kl. 10 – 12.30.

2 visningar0 kommentarer

Senaste inlägg

Visa alla

Vi går över till Facebook

Vi får meddela att sedan föreningens Facebook-sida öppnats i maj månad 2020 med dess avsevärt större publika exponering har vi funnit för gott att göra samtliga inlägg där, och således inte här på blo

Comments


bottom of page