top of page

Redaktionsmöte


I går tisdag 22 januari träffades redaktionsgruppen för Uddevalla Varvs och Industrihistoriska föreningen informationsblad som skall skickas till våra medlemmar två gånger per år och nummer ett skall var tillhanda under andra veckan i februari.

Redaktionsgruppen består av ordföranden Janne Dahl, sekreteraren Lilibeth Gustavsson, styrelse suppleanten Stefan Brännwik samt arkivansvarige Vambola Kallaste.

Gruppen diskuterade vad som skall med på föreningens info blad på åtta sidor som skickas ut till medlemmarna två gånger per år. Man beslutade också vem som skall skriva om det och det och vilka bilder som skall med för att lätta upp texten.

Och för att leva upp med bilder till texten bifogar jag två bilder tagna 22 januari på föreningens sekreterare Lilibeth sam ordföranden Janne.

3 visningar0 kommentarer

Senaste inlägg

Visa alla

Vi går över till Facebook

Vi får meddela att sedan föreningens Facebook-sida öppnats i maj månad 2020 med dess avsevärt större publika exponering har vi funnit för gott att göra samtliga inlägg där, och således inte här på blo

Commentaires


bottom of page