top of page

UVIhf styrelse 20/1 år 2020

UVIhf. Uddevalla Varvs och Industrihistoriska förening styrelse hade möte i vår lokal på Kungsgatan 30 i Uddevalla den 20 januari. Ett flertal kloka beslut togs som gynnar föreningens verksamhet. Bland annat samgång med Uddevalla Filmförening. Föreningar har utnyttjat varandras resurser många gånger genom åren som UVIhf har funnits. Tanken är att filmföreningen skall upphöra i sin nuvarande form och bli en arbetsgrupp (sektion) inom UVIhf.

På bilden stående fr v Bo Larsson, Lars-Göran Larsson och Lilibeth Gustavsson. Sittande fr v Stefan Brännwik, Janne Dahl och Erik Lindh.Foto (med Stefans mobil) Vambola Kallaste


14 visningar0 kommentarer

Senaste inlägg

Visa alla

Vi går över till Facebook

Vi får meddela att sedan föreningens Facebook-sida öppnats i maj månad 2020 med dess avsevärt större publika exponering har vi funnit för gott att göra samtliga inlägg där, och således inte här på blo

Commenti


bottom of page