top of page

Elektriska AB Andersson & Callenberg

Med stor tillfredsställelse kan vi informera om att vi nu, tack vare sponsring från olika företag, privatpersoner samt Uddevalla kommun, äntligen får möjlighet att trycka den bok om detta, Uddevallas största elföretag, som skrivits inom ramen för föreningens verksamhet.

Boken kommer uppskattningsvis att omfatta ca 275-300 sidor och innehålla en bra bit över 200 fotografier.

Vi räknar med att boken skall finnas ute till försäljning i augusti månad, och återkommer förstås med fler detaljer kring detta, uppgifter om sponsorer etc.

3 visningar0 kommentarer

Senaste inlägg

Visa alla

Vi går över till Facebook

Vi får meddela att sedan föreningens Facebook-sida öppnats i maj månad 2020 med dess avsevärt större publika exponering har vi funnit för gott att göra samtliga inlägg där, och således inte här på blo

Comments


bottom of page