top of page

Kungsgatan 30 i Uddevalla 21 april

Igår 21 april när Ulf Sundelin och jag skulle till föreningens lokal var det full aktivitet på före detta Lotcens innergård. Kommunen hade folk där som ansade växtligheten så att det skulle se bättre ut. Därutöver var det också besiktning av fastigheten Kungsgatan 30 och 32. Det gällde hur lokalerna utnyttjas i de två kommunägda fastigheterna. Troligen var det ett flertal kommunala tjänstemän som kollade 30;an för att se och räkna ut vad det skall kosta att bygga om för kommande hyresgäster. Jag tycker att även vi borde vara med och tala om vad vi har för önskemål. För tillfället har vi pausat vår verksamhet på grund av Corona smittan.

2 visningar0 kommentarer

Senaste inlägg

Visa alla

Vi går över till Facebook

Vi får meddela att sedan föreningens Facebook-sida öppnats i maj månad 2020 med dess avsevärt större publika exponering har vi funnit för gott att göra samtliga inlägg där, och således inte här på blo

Comments


bottom of page