top of page

Kynningsrud Prefab

Föreningsmedlemmarna inbjuds härmed att göra ett studiebesök på Kynningsrud Prefab på gamla varvsområdet.

Besöket blir tisdagen den 6:e maj kl. 14.00, och vi i samlas utanför den stora svetshallen några minuter innan.

Vi går inte ut till varje enskild medlem, utan inbjudan sker endast på detta sätt. Ni som vill vara med ombeds bekräfta detta kort via föreningens mejladress info@uddevallaindustrihistoriska.se allra senast söndagen den 27 april.

Läs förresten gärna vår företagsberättelse om Kynningsrud här på hemsidan. Det är nämligen en riktigt intressant verksamhet som företaget bedriver på det gamla varvsområdet.

Välkomna!

1 visning0 kommentarer

Senaste inlägg

Visa alla

Vi går över till Facebook

Vi får meddela att sedan föreningens Facebook-sida öppnats i maj månad 2020 med dess avsevärt större publika exponering har vi funnit för gott att göra samtliga inlägg där, och således inte här på blo

Comments


bottom of page